Wybieramy woka

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór patelni wok jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku jest obecnie dostępnych bardzo dużo produktów różnych producentów. Nie wszyscy zatem wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wybrać wok kuchenny?

W jaki sposób dobrać patelnię wok do kuchenki?

Warto wiedzieć, że odpowiednie dobranie omawianej patelni wok do kuchenki będzie miało bardzo istotne znaczenie. Koniecznie trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość osób chce, by naczynie służyło im przez wiele lat. Osoby, które są w posiadaniu kuchenki gazowej lub elektrycznej powinny koniecznie zdecydować się na pierścień stabilizujący do woka. Rekomendowane jest również uwzględnienie dna naczynia, które musi być spłaszczone.  

Z kolei właścicielom kuchenki indukcyjnej zalecane jest zaopatrzenie się w wok ze stali węglowej. Godny uwagi jest bowiem fakt, że wspomniany materiał będzie zdecydowanie najszybciej reagował na pole magnetyczne. Można zaobserwować, że patelnia wok ma bardzo szerokie zastosowanie. Umożliwia bowiem użytkownikom przygotować mnóstwo pysznych potraw. 

Jak wybrać właściwie?

Należy mieć świadomość, że obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się nie tylko i wyłącznie w wok ze stali nierdzewnej, ale również chiński wok ze stali węglowej. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że dwa wspomniane produkty są stosunkowo ciężki. Wok ze stali węglowej znacznie lepiej przewodzi ciepło i szybciej się nagrzewa. Naczynie powinno tym samym na pewno usatysfakcjonować wszystkich konsumentów, którzy szukają produktu najwyższej możliwej jakości. Warto również zaznaczyć, że wspomniana stal węglowa jest bardzo trwała. Ponadto właściwie przechowywana patelnia będzie w stanie bez żadnego problemu zachować nieprzywierającą powierzchnię. 

Z kolei wok żeliwny jest nie tylko solidnym, ale również bardzo trwałym naczyniem. Użytkownik nie musi mieć tym samym praktycznie żadnych obaw o jego ewentualne uszkodzenie nawet w przypadku mocniejszego uderzenia. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że powierzchnia żeliwna nie przywiera, a także jest niezwykle wygodna w gotowaniu. Godny uwagi jest jednak fakt, że produkt będzie potrzebował znacznie więcej czasu do całkowitego nagrzania w porównaniu do woku stalowego. Nie można oczywiście zapomnieć, że naczynie żeliwne jest znacznie cięższe. Użytkownikowi będzie zatem ciężej nim operować.