Syropy barmańskie Monin – francuska szkoła miksowania

Syropy Monin są obecnie jednymi z najchętniej używanych składników różnego rodzaju koktajli i drinków przez barmanów ze wszystkich zakątków świata. Ma na to oczywiście wpływ fakt, że firma ma już ponad stuletnią historię (została założona w 1912 roku we Francji), w której czasie powstało ponad 150 smaków syropów barmańskich (w tym bezcukrowych), rozmaitych koncentratów, likierów, czy też baz koktajlowych.

Poszczególne produkty firmy Monin są dostępne aż w 144 krajach na całym świecie. Zarówno syropy barmańskie, jak i inne produkty marki, są tworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników, a mimo to cechują się bardzo dużą wydajnością. Fakt ten znacząco wpłynął na popularność syropów Monin zarówno w środowiskach profesjonalnych, jak i mniej doświadczonych barmanów. 

Produkty firmy charakteryzują się również ogromną gamą kolorów, w jakich mogą występować. W połączeniu z także niezwykłą różnorodnością smaków i składników dodatkowych, 

Monin syropy pozwalają na stworzenie szczególnie kreatywnych i wszechstronnych koktajli oraz drinków w niemal nieskończonej liczbie rozmaitych konfiguracji.

Ciekawą propozycją dla niektórych mogą być też wspomniane na początku syropy bezcukrowe. Mimo iż są one mniej intensywne w smaku, nie mają w sobie żadnych kalorii, toteż są chętnie używane do produkcji koktajli fit.

Warto również wspomnieć o cenie Monin syropów, która okazuje się zaskakująco atrakcyjna. Za butelkę produktu o pojemności 0,7 litra klient zapłaci bowiem zaledwie ok. 30 PLN, a więc nawet mniej niż na oficjalnej stronie producenta, na której poszczególne syropy kosztują od 10 do 12 USD.