Stylowa porcelana do domu

Stylowa, elegancka porcelana najczęściej kojarzy się z domem dziadków, gdzie zawsze w niedzielę w ten sposób podawany był obiad. Obecnie, wiele rodzin również nie wyobraża sobie posiłków bez pięknej, stylowej porcelany, która tak naprawdę podkreśla wyjątkowość chwili. Jaka porcelana jest obecnie najczęściej kupowana wśród klientów? Jakie są popularne? 

Klasyka połączona z nowoczesnym designem 

Nie jest powiedziane, że w sklepach nie znajdzie się tak pięknej, eleganckiej i wytwornej porcelany, która gościła na stołach babć. Nic bardziej mylnego. Jedna z najstarszych wytwórni porcelany w Polsce – Ćmielów, cały czas produkuje swoje słynne zastawy. Można w ich ofercie znaleźć nie tylko klasyczne, tradycyjne kolekcje, ale też nowoczesne, bardziej designerskie komplety, które zachwycą na pewno młodsze pokolenie. 

Z czego słynie porcelana Ćmielów?

Porcelana Ćmielów na pewno zachwyci swoich użytkowników doskonałym wykonaniem oraz świetną jakością. Jest to jedna z nielicznych zastaw, która potrafi przetrwać pokolenia i to cały czas prezentując się w nienagannym stanie. Osoby ceniące delikatność i subtelność, zakochają się od pierwszego wejrzenia w komplecie Rococo, czy Sofia, który jest delikatny, klasyczny oraz niezwykle elegancki. Chcą postawić na odrobinę nowoczesności i nieco „królewski styl”, można zdecydować się na zastawy Astra lub Margaret, które są niezwykle ozdobne i szykowne. Z czego słynie porcelana Ćmielów? Na pewno z funkcjonalności. Komplety kawowe są niezastąpione, gdy odwiedzają nas goście i rodzina. Natomiast duży komplet obiadowy ze wszystkimi dodatkami sprawdzi się na różne, szczególne okazje jak np. na Święta Bożego Narodzenia, czy też na Święta Wielkanocne. Taka zastawa podkreśli bowiem wyjątkowość święta oraz sprawi, iż spotkanie domowników przy stole będzie naprawdę niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich. 

Idealny komplet

Wiele osób długo się zastanawia nad zakupem idealnej zastawy, gdyż jest to dość spory wydatek. Warto jednak podkreślić, iż taka zastawa spokojnie przetrwa kilka (a nawet kilkanaście) lat w nienagannym stanie i może być traktowana jako pamiątka dla bliskich. Wiele osób decyduje się nawet na to, by podarować dzieciom lub wnukom taką porcelanę w prezencie ślubnym lub w prezencie na okrągłą rocznicę. Jest to bowiem wyjątkowy, oryginalny i niezwykle elegancki prezent, który zawsze będzie ogromnym pozytywnym zaskoczeniem dla jego odbiorcy. 

Jeżeli są osoby, które jeszcze zastanawiają się, czy kupno porcelany jest zasadne – to zdecydowanie warto powiedzieć, że tak. Dom, bez pięknej, szlachetnej i oryginalnej porcelany to dom niepełny, w którym brakuje tej kropki nad „i”. A taki wyjątkowy zestaw dodaje mu wielkiego uroku i klasy. Dzięki niemu nawet tradycyjny obiad w niedzielę smakuje lepiej a kawa o poranku jest jeszcze bardziej celebrowana. Nie trzeba takiego kompletu kupować od razu. Wiele miejsc umożliwia zakup porcelany na sztuki, co również jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu osób. Każdy kolejny drobiazg do kolekcji w takim przypadku cieszy jeszcze bardziej.