wilk-do-miesa

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając maszynkę do mięsa?

Wysokiej jakości maszynka do mięsa jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, które można wykorzystać w kuchni na wiele sposobów, dlatego też warto postawić na porządny sprzęt, który zapewni komfortową pracę. Z niniejszego artykułu dowiecie się które parametry odgrywają kluczową rolę.

Moc urządzenia

wilk-do-miesa

Jak przy wielu innych urządzeniach jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście moc. Jeżeli w kuchni bardzo często wykorzystuje się maszynkę do mięsa, to warto postawić na urządzenie, które może pochwalić się mocą na poziomie przynajmniej 500W. Na półkach sklepowych można znaleźć maszynki o mocy od 250 W do nawet 2000 W. Wybór konkretnego urządzenia zależy przede wszystkim od tego jak często planujemy go używać i jakie produkty najczęściej będziemy przetwarzać. Jeżeli wybierze się maszynkę o małej mocy, to niestety czas pracy może sporo się wydłużyć. Tylko wysokiej klasy wilk do mięsa poradzi sobie z twardym mięsem. Jedną z kluczowych zalet maszynek o większej mocy jest także to, że mogą one dłużej pracować bez przegrzania.

Wydajność maszynki do mięsa

Każda maszynka do mielenia mięsa ma nieco inną wydajność, dlatego też jest to kolejny parametr na który należy zwrócić uwagę. Większość producentów podaje wydajność w kilogramach na minutę, dzięki czemu szybko można dowiedzieć się, który wilk do mięsa spełni nasze indywidualne oczekiwania. Jak łatwo się domyślić im wyższa wartość, tym oczywiście zdecydowanie więcej mięsa będzie można zmielić. Wysokiej klasy maszynka do mięsa może pochwalić się wydajnością na poziomie 2,5 kg/min. Sprzęt tego typu jest dobrym wyborem dla tych osób, które nie chcą całego dnia spędzić w kuchni na mieleniu mięsa lub innych produktów.

Wykonanie

Maszynka do mielenia mięsa może być wykonana z tworzywa sztucznego albo ze stali. Najważniejszą rolę odgrywają te elementy, które odpowiadają za mielenie mięsa. Gardziel i podajnik powinny być wykonane z metalu albo trwalszej stali. Noże i sitka powinny dodatkowo charakteryzować się dużą odpornością na rdzę.