Na co zwrócić uwagę przy zakupie kubka termicznego?

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup kawy na mieście, ponieważ z reguły jest ona droga. Jednocześnie ciężko sobie odmówić gorącego napoju, który może nas doskonale rozgrzać i poprawić humor. 

Do czego można wykorzystać kubek termiczny?

W takiej sytuacji idealnie sprawdza się kubek termiczny, do którego można wlać wcześniej przygotowaną w domu kawę i zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ zajmuje trochę mniej miejsca niż termos, a może utrzymać ciepło nawet przez kilkanaście godzin. Mówimy jak wybrać kubek termiczny i na jakie parametry w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę. Optymalny czas trzymania ciepła wynosi 8 godzin, ale w sprzedaży są nawet modele, które potrafią utrzymać temperaturę przez 25 godzin. Osoby, które zamierzają używać kubka termicznego w aucie muszą pamiętać, żeby wybrać model o właściwych kształtach. Należy mieć na uwadze, że niestety wiele kubków nie pasuje do standardowych uchwytów samochodowych na kubki. Żeby kubek zmieścił się w takim uchwycie, średnica jego dolnej części nie może przekraczać 66 mm. Warto również zwrócić uwagę na wysokość kubka termicznego. Jeżeli będzie zbyt wysoki to może przeszkadzać przy zmianie biegów lub kolidować z deską rozdzielczą. Należy też pamiętać, że kubek termiczny do samochodu powinien być tak skonstruowany, żeby można go było obsługiwać jedną ręką. Idealnie sprawdzi się model z wyraźnie zaznaczonym ustnikiem oraz przyciskiem. Dużą popularnością cieszą się ostatnio także tak zwane ekokubki na kawę. Są to niewielkie plastikowe pojemniki, które z wyglądu przypominają kubki wykorzystywane w kawiarniach do podawania kawy na wynos. Są wielorazowe, dlatego można łatwo ograniczyć produkcję niepotrzebnych śmieci. Latem najlepiej sprawdzą się butelki termiczne, które są bardzo podobne do półlitrowych butelek wody mineralnej. Charakteryzują się ciekawą oraz oryginalną stylistyką i wyróżniają się na tle standardowych kubków termicznych. Niektóre parametry, takie jak szczelność bardzo ciężko jest sprawdzić na pierwszy rzut oka. 

Pojemność kubków termicznych

Problemy z przeciekaniem najczęściej występują w kubkach bez gumowych uszczelek. Zamknięcie kubka na plastikową zasuwkę również nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdza się szczelny zawór otwierany guzikiem oraz klapka z uszczelkami gumowymi. Dobrze jest się też wcześniej upewnić, czy dany model został wyposażony w blokadę, która zabezpiecza przed otworzeniem ustnika. Obietnice producentów co do szczelności nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Dlatego warto zakupić kubek termiczny u sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrą opinią. Wielkość kubka zależy od zastosowania. Całkowicie wystarczająca jest pojemność 300 – 500 ml, ale dla bardziej wymagających dostępne są nawet kubki termiczne XXL. Ich pojemność może wynosić nawet ponad 800 ml, dlatego sprawdzą się doskonale podczas długich pieszych wędrówek. Łyk gorącej kawy zawsze poprawia nastrój, dlatego warto się odpowiednio wyposażyć, żeby mieć swoją ulubioną kawę pod ręką. Wybierając kubek do samochodu trzeba pamiętać, żeby pasował do uchwytu.