Kopytka z serem Roquefort

Przepis na kopytka ziemniaczane: https://www.mniammniam.com/kopytka-ziemniaczane-przepis-podstawowy w naszym wydaniu – z serem Roquefort jest to włoski patent na kluski, który może być ciekawą, a zarazem smaczną odskocznią od tradycyjnych polskich klusek. Włosi podchodzą bardzo poważnie do jedzenia, więc większość ich przepisów cechuje się tradycyjnym oraz surowym smakiem, który nie każdemu może pod pasować. Zaletami włoskich dań jest również duża ilość warzyw, które są zróżnicowane oraz dodawane do dań w zależności od pory roku.

Przepis na kopytka z serem Roquefort

Do osolonego wrzątku należy dodać dowolnie wybrane przez siebie zielsko, a moja propozycją w tym przepisie będzie skorzystanie ze szpinaku. Następnie należy ugotowany szpinak lub inne zielsko porządnie wysuszyć papierowym ręcznikiem, ostudzić do temperatury pokojowej oraz posiekać na niewielkiego rozmiaru kawałki.

Następnie do wrzątku w drugim garnku należy dodać nieobrane ze skórki ziemniaki, które trzymamy aż do momentu w którym przebity przez widelec ziemniak nie będzie stawiał znaczącego oporu. Kolejno należy gorące ziemniaki obrać ze skórki oraz ciągle gorące przecisnąć przez praskę.

Kolejnym krokiem będzie zmieszanie, aż do całkowitego wymieszania ze sobą wszystkich składników, ugotowanych ziemniaków z ugotowanym wcześniej zielskiem, dodanie mąki, parmezanu, jajka, soli oraz pieprzu. Następnie należy ciasto podzielić na 4 części i z każdej uformować wałeczki wielkości kciuka i każdy wałeczek posiekać na równe, około 2 centymetrowe kwadraty. Po przygotowaniu klusek należy wrzucić je do wrzącej, osolonej wody i gotować przez 4 minuty, pilnując aby kluski nie przyklejały się do dna oraz krawędzi naszego garnka.

Pozostawiając kluski na boku, należy przygotować śmietanę oraz wrzucić ją do garnka powoli gotując. Następnie obrać ser Requefort, pokruszyć i wrzucić do gotujące się śmietany, jednocześnie pieprząc, wieszając oraz dodając posiekane orzechy.

Ostatnim elementem będzie wyłożenie klusek na talerz lub inne naczynie oraz polanie ich przygotowaną śmietaną z dodatkiem sera oraz orzechów.