Jak założyć bloga kulinarnego?

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na założenie bloga. Może być on wizytówką naszych działań, służyć jako portfolio lub też stanowić po prostu rozrywkę dla prowadzącego stronę. Szczególnie dużo jest w sieci blogów o tematyce kulinarnej. Czy zatem opłaca się zakładać kolejną stronę o gotowaniu?

Zdjęcia przepisem na sukces

Nieodłączną częścią każdego dobrego bloga kulinarnego, są dobrej jakości zdjęcia potraw. Popatrzmy jak robią to najlepsi. Przyciągają one wzrok czytelników i powodują, że więcej osób chce dowiedzieć się jak zrobić coś tak pysznego. Zanim zatem zdecydujemy się na wykupienie domeny i hostingu, warto jest podszkolić swoje umiejętności robienia zdjęć oraz zainwestować w dobrej jakości sprzęt fotograficzny. Bardzo ciekawe są również przepisy wideo (zobacz np. przepis na sernik w Dzień Dobry TVN).

Przepisy na sernik czy na kurczaka w ziołach?

sernikTo, jakie rodzaje przepisów będziemy udostępniać, zależy tylko od nas. W sieci istnieją blogi, na których znajdziemy przepisy na wszystko, jak również te specjalizujące się w deserach, czy śniadaniach. Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, warto znaleźć jakąś niszę, w której będziemy tworzyć, Może na przykład stworzymy bloga dla bezglutenowców lub dla tych na diecie paleo? Może się bowiem zdarzyć tak, że kolejny przepis na sernik, dostępny w każdej książce kucharskiej, nie zaciekawi nikogo.

Systematyczność

Najważniejsze w prowadzeniu bloga, jest nie poddawanie się już na starcie. Stronę stwórz z pasji do gotowania, a nie w zamyśle, że zrobisz na niej wielki biznes. Przez takie założenie upadło wiele dobrze zapowiadających się blogów.