Jak przygotować pyszne ciasto dla całej rodziny?

W sezonie letnim jest duży dostęp do świeżych owoców, dlatego też w pierwszej kolejności warto postawić na niesamowite ciasta owocowe. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak przygotować nieziemskie ciasto z malin, którym będzie można zaskoczyć całą rodzinę i znajomych.

Pyszny deser dla każdego

Ciasto malinowa chmurka wbrew pozorom to nie tylko kruchy spód i olbrzymia ilość malin w malinowej galaretce. Ciasto wyróżnia się niesamowitą kremową masą śmietankową i chrupiącą bezą z migdałami, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych smakoszy. 

O czym należy pamiętać przy pieczeniu?

Aby ciasto malinowa chmurka wyszło za pierwszym razem warto potraktować bezę jako osobny blat, dlatego też należy piec go oddzielnie. Dzięki temu będzie można otrzymać puszystą warstwę bezową bezpośrednio na warstwie kremu. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby postawić na grube warstwy malin, które są oczywiście największym atutem ciasta. Dobrym pomysłem jest upieczenie bezy przynajmniej jeden dzień wcześniej. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby je zamrozić.

Ciasto nie tylko na lato

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale ciasto malinowe można piec przez cały rok. Mrożone maliny smakują rewelacyjnie, dlatego też warto mieć ich zapas w zamrażarce. Ciasto należy piec w temperaturze 190 – 200ºC przez około 20 minut. Ciasto najlepiej wyjąć zaraz po zezłoceniu, dzięki czemu będzie nie tylko fantastycznie smakować, ale również rewelacyjnie się prezentować. Po schłodzeniu można od razu przystąpić do konsumpcji.