Jak ładnie serwować kawę oraz inne napoje?

Ładnie podana kawa, świeżo wyciskany sok czy smoothie lub koktajl, cieszą oczy klientów kawiarni oraz innych punktów gastronomicznych. Warto o tym pamiętać i zapewnić sobie infrastrukturą niezbędną do serwowania napojów tak, to było to zgodne z obecnie obowiązującymi trendami. Klienci jedzą przecież oczami i bardzo doceniają sposób serwowania, który jest atrakcyjny wizualnie.

Szklanki gastronomiczne do serwowania napojów

Czym są szklanki gastronomiczne i dlaczego warto wprowadzić je do swojego biznesu już teraz? To bardzo wysokiej jakości szklanki charakteryzujące się dużą trwałością, takie jak na przykład szklanki z podwójnym dnem lub szklanki z podwójnymi ściankami. Tego typu szkło jest odporne na uszkodzenia i świetnie znosi częste mycie oraz wyparzanie w wysokich temperaturach. Poza tym opisywane szklanki do napojów pozwalają też na ładne serwowanie. Świetnie sprawdzą się chociażby w kawiarniach, będzie można w nich przygotowywać tak lubiane przez klientów kawy z kilkoma warstwami, które doskonale prezentują się w przezroczystych szklankach.

Profesjonalne szklanki do napojów do gastronomii

Szklanki z podwójnym dnem są wykorzystywane między innymi do serwowania cappuccino i caffe latte. Po wlaniu do nich poszczególnych warstw kawy, a zatem espresso oraz spienionego mleka, pozwalają na wyeksponowanie ich. Jeżeli dodatkowo w kawiarni opanuje się sztukę zdobienia serwowanych za pomocą tak zwanej caffe art, klienci z pewnością będą jeszcze bardziej zadowoleni. Dzisiaj na kawę chodzi się przecież po to, by zaznać prawdziwej przyjemności smakowej, ale też miło spędzić czas w przyjemnym otoczeniu. Zarówno zaparzanie kawy, jak też cała oprawa wizualna związana z jej serwowaniem, mają bardzo istotne znaczenie. Warto wychodzić w stronę oczekiwań współczesnych klientów i wprowadzić takie elementy do swojej kawiarni czy restauracji.