kraków catering

Jak idea lunchu przeniknęła do polskiej kultury

Chociaż polska kuchnia może się pochwalić bogatą tradycją kulinarną, to jednak idzie również z duchem czasu i widoczne są w niej trendy zapożyczone ze stołów światowych. W ten sposób właśnie popularna stała się na rodzimym gruncie idea jedzenia lunchów, czyli lekkich, szybkich posiłków przypominających polskie drugie śniadanie, choć zapewne bardziej wyszukanych. Wraz ze wzrostem popularności zróżnicowanych dań lunchowych, pojawiły się liczne oferty cateringowe, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego klienta.

Kraków catering- czyli gdzie dostarcza się lunche?

Ten rodzaj posiłku nie jest, co prawda, jeszcze zanadto preferowany w warunkach domowych, gdzie zazwyczaj rezygnuje się z drugiego śniadania na rzecz obfitszego pierwszego posiłku bądź wcześniejszego obiadu. Poza tym, zarówno drugie śniadanie, jak i lunch kojarzą się z posiłkami spożywanymi poza domem, najczęściej w warunkach zawodowych. Lunche spożywane są zazwyczaj:

– w firmach, zwłaszcza dużych korporacjach, podczas tzw. przerwy obiadowej;
– w szkołach, na uczelniach, siłowniach, w klubach fitness i tym podobnych ośrodkach;
– w nowoczesnych restauracjach, które w karcie mają nawet specjalne menu lunchowe;
– na eventach, imprezach, spotkaniach biznesowych i szkoleniowych.

Zróżnicowane menu na bankiety Kraków

Właściciele większych przedsiębiorstw coraz częściej korzystają z pomocy profesjonalnych firm, przygotowujących posiłki. Sprawdza się to nie tylko na co dzień w siedzibie przedsiębiorstwa, ale także podczas firmowych wyjazdów, czy konkretnych imprez. Kraków catering http://horecaservice.pl/catering-krakow/ dostarcza każdego dnia świeże lunche do firm oraz instytucji promujących zdrowy styl odżywiania. Lunche to nie tylko kanapki, ale też ogrom owoców, warzyw, sałatek, lekko strawnych dań mięsnych, wegetariańskich i wegańskich, zup, dipów, nietypowych smaków i kulinarnych eksperymentów. Kucharze coraz częściej czerpią bowiem inspirację z całego świata. Firmy zajmujące się serwowaniem tzw. pudełkowego jedzenia obsługują zorganizowane uroczystości, warsztaty, szkolenia, czy bankiety w Krakowie. Dzięki dużej różnorodności cateringowego menu, każdy uczestnik imprezy może zjeść potrawy, które trafią w jego indywidualne preferencje.