Fotele skandynawskie – który model wybrać?

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością. Jego znakiem rozpoznawczym jest udane połączenie funkcjonalności i estetyki. Meblem, który doskonale odzwierciedla to założenie, są skandynawskie fotele: jednocześnie piękne, wygodne i solidne. Jaki fotel w stylu scandi wybrać do swojego mieszkania? Gdzie szukać oryginalnie skandynawskich mebli?

Jak ocenić wygodę fotela?

Podstawową funkcją fotela jest zapewnienie wygody. Często ten mebel służy typowemu wypoczynkowi: chwili relaksu z książką, czasopismem czy gazetą. Bardzo często przydaje się jako dodatkowe miejsce do siedzenia w dużej rodzinie czy podczas wizyty gości.

Wybierając fotel, trzeba więc przede wszystkim ocenić oferowany przez niego komfort. Ten zależy od właściwego wyprofilowania oparcia i jego długości – na dłuższą metę najwygodniejsze są fotele z podparciem na całej linii kręgosłupa. Plusem są podłokietniki, możliwość oparcia głowy czy obecność podnóżka. Ważną rolę odgrywa również obicie: powinno być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, ale też przyjemne w dotyku.

Fotele skandynawskie: do wyboru, do koloru

Fotele skandynawskie (https://www.dutchhouse.pl/meble/fotele-i-krzesla/fotele) występują w wielu różnych wersjach – każdy więc znajdzie coś dla siebie. Można przebierać w formach, materiałach, kolorystyce, wzornictwie.

Popularne są niskie, nieduże fotele z podłokietnikami, często na drewnianej bazie, które świetnie sprawdzają się w małych mieszkaniach i podczas wizyt gości. Są bowiem lekkie i łatwe w przenoszeniu. Opcją dla tych, którzy cenią sobie komfort i szukają przede wszystkim odpowiedniego fotela do oglądania telewizji czy czytania, są fotele skandynawskie typu uszaki albo fotele bujane.

Gdzie kupować meble ze Skandynawii?

Meble skandynawskie cieszą się uznaniem i są bardzo chętnie kupowane, dlatego są dostępne w większości sklepów meblowych. O oryginalne, skandynawskie meble najłatwiej jednak z sklepach specjalizujących się w markach z Północy. Można znaleźć je w większości dużych miast oraz w internecie.

Oferują ogromny wybór foteli skandynawskich: od niedużych foteli z drewnianą bazą, przez uszaki czy miękkie fotele z podnóżkiem, po modne siedziska rattanowe czy fotele bujane.