Dlaczego warto mieć prasę do tłoczenia oleju?

oil

Olej kupowany w sklepie jest reklamowany jako wysokiej jakości, w pełni bezpieczny dla ludzkiego zdrowia produkt. Czy jednak jest tak na pewno? Czy faktycznie warto kupować wspomniany olej, czy też może lepiej „przerzucić się” na olej domowej roboty? Dlaczego te drugie rozwiązanie jest po prostu lepsze?

Tłoczenie na zimno

Prasa do tłoczenia oleju zdroweimarkowe.pl wykorzystywana w gospodarstwie domowym, ze względu na stosunkowo małą moc generuje niewiele ciepła. Jest to zresztą zrozumiałe – olej o wyższej temperaturze (przekraczający 40 stopni Celsjusza), traci wiele swoich drogocennych składników i jest po prostu mniej korzystny dla ludzkiego zdrowia.

Wiadomo co się tłoczy

Olej, który można znaleźć w zwykłym sklepie spożywczym, to nie jedyny produkt, z jakim można mieć do czynienia. Oprócz niego możliwe jest wytłoczenie oleju ze słonecznika, orzechów włoskich itd. Co ciekawe, nowoczesne prasy do tłoczenia oleju umożliwiają tłoczenie produktu nawet z 10-ciu rodzajów nasion. Jest to ogromne bogactwo zdrowia, z którego koniecznie trzeba skorzystać.

Co więcej, tłocząc taki olej w domu, ma się pewność, że nie dodaje się do niego żadnych sztucznych składników. Ot, po prostu zwykły, sprawdzony i co ważne – naturalny produkt.