tort

Czym udekorować tort?

Tort jest głównym bohaterem wszelkich urodzin. Nie wyobrażamy sobie bez niego tej uroczystości. Szczególnie dzieci wyczekują na ten dzień i na fakt, że otrzymają słodki wypiek. Moment zdmuchiwania świeczki i pomyślenia życzenia jest dla dzieci bardzo cenny i ważny. Najmłodsi cały rok na to czekają z utęsknieniem i warto, aby ten dzień był wymarzony i dokładnie taki jak sobie go wyobrażają. Możemy mu w tym pomóc i stworzyć imprezę, w której głównymi bohaterami będzie solenizant i ulubiony bajkowy bohater. 

Do czego wykorzystać figurki z masy cukrowej?


Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę i swoich ulubionych bohaterów. Figurki z masy cukrowej bardzo się przydają w sytuacjach, kiedy chcemy zrobić swojemu dziecku niespodziankę i stworzyć tort, którego tematem będzie właśnie ten uwielbiany przez dziecko motyw ulubionego bohatera. Figurki stworzone z cukru są bardzo smaczne i bardzo ciekawie wyglądają. każdy element jest jadalny i każdy dziecko może wziąć do ręki, a także do buzi nie szkodząc sobie. To bardzo ważne, bo niegdyś żeby udekorować tort musieliśmy wykorzystać elementy, które nie były jadalne i mogło się okazać, że najmłodsi wykazali chęci zjedzenia drobnych niejadalnych elementów, co mogło okazać się niebezpieczne. 

Jadalne ozdoby takie jak jadalny brokat czy figurki z masy cukrowej bywają bardzo pomocne i pozwolą stworzyć na wypieku dokładnie to czego oczekuje nasze dziecko w tak ważnym dniu jak urodziny.