Czy warto zainwestować w patelnię do naleśników?

Patelnie kuchenne to elementy, bez których ciężko jest sobie wyobrazić współczesną kuchnię. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsza jest patelnia uniwersalna oraz ta stworzona specjalnie do smażenia naleśników. Czy warto w taki model zainwestować?

Jak wybrać patelnię do naleśników?

Klasyczna patelnia naleśnikowa ma inny kształt niż pozostałe patelnie. Jest na ogół znacznie od nich niższa i odpowiednio wyprofilowana, co pozwala na łatwe przewracanie naleśników. Takie patelnie wykonywane są przede wszystkim z aluminium, nieco mniejszą popularnością cieszą się modele z powłoką ceramiczną. Skraca ona czas przygotowywania, a przy tym zapewnia równomierne smażenie. Jest też odporna na zarysowania. Ciekawym rozwiązaniem są także patelnie tytanowe, które cechują się wyjątkowo wysoką jakością. Są jednak wciąż dość drogie.

Dobra patelnia do naleśników

Okazuje się więc, że zakup patelni do smażenia naleśników wcale nie jest taki łatwy, jak się wielu osobom wydaje. Warto na samym początku przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy patelnia naleśnikowa jest nam w ogóle potrzebna? W tym przypadku znaczenie ma oczywiście częstotliwość przygotowywania naleśników. Jeśli robi się je jedynie okazjonalnie, ten wydatek chyba nie ma większego sensu.