worki cukiernicze

Czy rękaw cukierniczy jest niezbędny w każdej kuchni?

Rozpoczynając przygodę z wypiekami warto odpowiednio się do niej przygotować, a zatem w pierwszej kolejności skompletować niezbędne akcesoria i przybory cukiernicze, które ułatwią codzienną pracę. Jednym z obowiązkowych elementów jest niewątpliwie rękaw cukierniczy.

Do czego służy worek cukierniczy?

Gadżet ten służy do precyzyjnego ozdabiania lub szprycowania ciast, przekładania masą blatów, ale również świetnie sprawdzi się do przygotowywania małych bez i ciasteczek. Do worka cukierniczego nakłada się masę, którą następnie za pomocą odpowiedniej końcówki wyciska się na wypiek. Na rynku dostępne są cukiernicze rękawy jednorazowe lub wielokrotnego użytku, o różnej długości, wielkości oraz pojemności. Worki cukiernicze można zakupić w sklepie internetowym sklep.polmarkus.com.pl. Z reguły produkowane są z silikonu, przezroczystej folii lub specjalnego materiału, dzięki czemu z łatwością można wybrać odpowiedni dla siebie model.

worek cukierniczy

Zalety jednorazowych rękawów cukierniczych

Zaletą jednorazowych worków jest ich cena oraz łatwość w utrzymaniu czystości – po dekoracji wyrzuca się je do śmieci. Materiałowe – wykonane z płótna lub bawełny – pokryte są specjalną warstwą ochronną. Można stosować je wielokrotnie, oczywiście po każdorazowym użyciu należy je wyprać. Silikonowe rękawy są bezpieczne dla żywności, trwałe oraz wygodne w użyciu. Na plus jest fakt, że można je myć w zmywarce. W porównaniu do dwóch pozostałych opcji są jednak najdroższe. Kierując się wyborem przy zakupie odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę łatwość w stosowaniu oraz sam koszt przyrządu. Osoby, które dużo pieką, zwłaszcza ciast z masami, docenią ten gadżet w swojej kuchni.