Czajnik tradycyjny czy czajnik elektryczny – który wybrać?

Masz w planach zakup nowego czajnika, ale nie możesz się zdecydować na konkretny model? Cóż dobrze trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy krótkie zestawienie dwóch typów czajnika. Mamy nadzieję, że nasze porównanie choć trochę nakieruje Cię na dany model.

Tradycyjny czajnik

Czajnik przeznaczony na kuchenkę gazową lub też płytę indukcyjną to prawdopodobnie najbardziej popularny rodzaj czajnika. Można go spotkać w niemal każdym polskim domu. Ma on tak wiele zalet jak i wad (jak każdy inny produkt tego typu). Jednak należy pamiętać, że tego typu produkty nie należą do najdroższych, jest to tak zwany przedmiot na każdą kieszeń. Oczywiście zdarzają się również czajniki, które są nieco droższe, jednak ich cena dalej nie jest zbyt wygórowana. W przypadku zakupu tradycyjnego czajnika, należy wziąć pod uwagę to czy jest się posiadaczem kuchenki gazowej czy też płyty indukcyjnej. Przy prawdziwym ogniu jak w przypadku kuchenki gazowej, czajnik może ulec znacznie szybszemu zniszczeniu. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zatem zakup czajnika elektrycznego. 

Czajnik elektryczny 

W przypadku czajników elektrycznych problem tego czy posiadasz w domu płytę czy kuchenkę nie ma żadnego znaczenia. Czajnik elektryczny jest bowiem w pewnym sensie ,,samowystarczalny” Oznacza to, że jedyne czego potrzebujesz aby go uruchomić to prąd Jest to na pewno znacznie bardziej wygodne rozwiązanie, ponadto warto jest dodać, że czas gotowania wody w czajniku elektrycznym jest znacznie krótszy niż w tradycyjnym czajniku (w zależności od ilości wody, szacuje się, ze długość gotowania wody w czajniku elektrycznym, może być nawet trzykrotnie krótsza). Dużym minusem tego rodzaju czajnika jest to, że gdy zabraknie prądy traci się możliwość jego używania. 

Który czajnik wybrać? 

Cóż, na to pytanie nie ma oczywiście tylko jednej odpowiedzi, ponieważ  to w dużej mierze zależy od Twoich preferencji oraz wymagań względem  produktu. Tą decyzję pozostawiamy w pełni Tobie, mając jednocześnie nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy Ci w wyborze.