Co warto wiedzieć o pieprzu syczuańskim?

Pieprz syczuański znany jest już od wielu lat w Chinach, Tajlandii czy Indiach. Od dawna ceniony była za właściwości lecznicze oraz zbawienny wpływ na przewód pokarmowy. Dziś, nie tylko Azja docenia jego walory smakowe, ale i my Polacy chętnie stosujemy go w kuchni w przyrządzaniu zarówno tych azjatyckich, jak i polskich potraw. Co więc warto wiedzieć o pieprzu syczuańskim?

Pozytywny wpływ na organizm

Pieprz syczuański dzięki swojej wyjątkowym i oryginalnym smaku pomaga w odchudzaniu, przyspiesza proces trawienny i działa zbawiennie na przewód pokarmowy. Ponadto, w wielu książkach można przeczytać o jego działaniu przeciwnowotworowym. Regularne go stosowanie w potrawach sprawia, iż oczyszcza organizm z toksyn i zapobiega stanom zapalnym.

Zastosowanie

Pieprz syczuański można dodawać zarówno do tych typowo azjatyckich potraw, jak i urozmaicać nim polskie potrawy. Świetnie komponuje się z zupami, rybami i mięsem. Stanowi świetny dodatek do ryżu i makaronu. Dzięki lekko cytrynowej nucie nawet najzwyklejszym potrawom nadaje świeży i wyjątkowy smak.

Ceny

Pieprz syczuański coraz łatwiej można dostać w marketach czy w sklepach internetowych. Jego koszt waha się od około 7- 10 zł za 50 gram. Warto choć raz dodać go do zupy np. azjatyckiej lub makaronu z krewetkami – by poczuć prawdziwy smak azjatyckich potraw. W sklepach można kupić również wiele mieszanek, w których skład wchodzi pieprz syczuański.

Oferta sprzedażowa przypraw w tym właśnie pieprzu syczuańskiego dostępna pod adresem: https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-syczuanski