frytkownica gazowa

Co warto wiedzieć o frytownicach gazowych?

Frytownice gazowe to bardzo praktyczne urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu, które sprawdzą się zarówno w warunkach domowych, jak i gastronomicznych.

Frytkownica gazowa – zastosowanie

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę oraz zastosowanie przeznaczone są przede wszystkim do stosowania tak zwanego smażenia zanurzeniowego. W przypadku frytownic gazowych podobnie, jak i w innych rodzajach tego typu urządzeń stosowany jest olej spożywczy. Urządzenie pozwala nie tylko na przygotowanie smakowitych i chrupiących frytek, ale również różnego rodzaju warzyw, mięs czy ryb. Dzisiaj już ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek lokal gastronomiczny bez uniwersalnej w zastosowaniu frytkownicy gazowej. Takie urządzenia mają bardzo różnorodną konstrukcję. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim wielkością, dzięki czemu można łatwiej dostosować typ urządzenia do wymagań i specyfiki pracy danego lokalu gastronomicznego.

Frytownica gazowa – jak wygląda bezpieczna praca?

Ze względu na to, że frytkownica w czasie pracy wypełniona jest gorącym olejem, należy zachować wszelkie środki ostrożności przy jej użytkowaniu. Olej w urządzeniu może być uzupełniany jedynie w momencie, w którym jest ono wyłączone. Ponadto ze względów bezpieczeństwa poziom oleju nie może być wyższy niż ten, który w zaleceniach został wskazany przez producenta. Frytkownica gastronomiczna powinna pracować przy zamkniętej pokrywie. Czyszczenie urządzenia ze starego oleju powinno się odbywać tylko w przypadkach, w których frytkownica jest wyłączona, a olej który ma zostać wymieniony zimny. W przeciwnym wypadku nie należy podchodzić do jego wymiany.