zastawa stołowa ambition

Co na stole w restauracji – zastawa i sztućce

Pomimo tego, że większość z nas otwierając własny lokal gastronomiczny skupia się przeważnie na wystroju wnętrza oraz na doborze odpowiedniego menu stanowiącego trzon całej restauracji lub baru, to wbrew pozorom należy zwrócić uwagę również na inne aspekty, jak chociażby odpowiednie sztućce oraz zastawę stołową. Co warto o niej wiedzieć jeszcze przed otworzeniem własnego lokalu gastronomicznego?

Zastawa wpływa na smak potrawy

Może się to wydawać z pozoru dziwne, jednak sposób podania danej potrawy wpływa na jej walory smakowe. W większości przypadków wystarczy dobry, porcelanowy talerz oraz dobrze wykonany komplet sztućców, aby podnieść walory każdej potrawy. Wszystko zależy jednak jednocześnie od współgrania ze sobą wszystkich elementów w lokalu – począwszy od jego wystroju, poprzez dobór menu, a skończywszy właśnie na dobrze dobranych talerzach i sztućcach. Nawet jeżeli w naszej restauracji znajdzie się zastawa stołowa ambition, to w przypadku wyboru futurystycznych kompletów do rustykalnych wnętrz restauracji oferującej „kuchnię polską”, otrzymamy efekt odwrotny od zamierzonego – nie będzie to stanowiło w żaden sposób spójnej koncepcji lokalu.

Sztućce i zastawa

Podsumowując, zanim otworzymy nasz lokal gastronomiczny warto dokładnie przemyśleć wszystkie jego aspekty, w tym również wybrać dobrą zastawę stołową oraz sztućce. Większość restauratorów poleca sztućce amefa ze względu na jakość marki oraz jej stosunkowo niewygórowaną cenę (zwłaszcza przy zakupach hurtowych do restauracji).