Ceramiczne czy tytanowe naczynia kuchenne?

Osoby, które lubią gotować powinny postawić nie tylko na zdrowe i świeże produkty, ale również na profesjonalne naczynia kuchenne. Bez solidnych naczyń bardzo trudno będzie przygotować pyszne dania w krótkim czasie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety i plusy mają naczynia ceramiczne oraz tytanowe, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie modele.

Ceramiczne naczynia

Osoby, które preferują zdrowe gotowanie powinny postawić na ceramiczne naczynia do kuchni, które w swoim składzie zawierają dużą zawartość kliny, dlatego też dość łatwo je uszkodzić. Pamiętać należy także o tym, że naczynia ceramiczne nie za dobrze radzą sobie przy temperaturze powyżej 120 stopni Celsjusza. Ceramiczne naczynia gastronomiczne doskonale nadają się przede wszystkim do zapiekania potraw w piekarniku albo do gotowania potraw na popularnych płytach indukcyjnych. Jedną z największych zalet ceramicznych naczyń kuchennych jest przede wszystkim to, że bardzo długo zachowują one wysoką temperaturę. Przygotowane jedzenie może okazać się bardzo ciepłe nawet po godzinie po wyłączeniu ognia.

Tytanowe naczynia

Jeżeli chodzi o tytanowe naczynia gastronomiczne, to w Polsce nie zdobyły one zbyt dużego zainteresowania. Mała popularność w dużej mierze wynika przede wszystkim z wysokiej ceny. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że to naczynia tytanowe w chwili obecnej uznawana są za jedne z najtrwalszych, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa można korzystać nawet przez kilka lat. Olbrzymim atutem tytanowych naczyń do kuchni jest również to, że materiał ten doskonale przewodzi temperaturę. Producenci swoje naczynia pokrywają specjalnymi powłokami, które zapewniają dodatkową ochronę przed tzw. szokiem termicznym. W dużej mierze to właśnie dzięki tej powłoce, można nawet bardzo gorące naczynia kuchenne od razu umyć w zimnej wodzie (www).