Barwniki spożywcze w przemyśle cukierniczym

W przemyśle cukierniczym barwniki spożywcze odgrywają bardzo ważną rolę. Odpowiadają za nadanie wyrobom cukierniczym odpowiednio „apetycznej” barwy.

Rodzaje barwników spożywczych

Wyróżnia się trzy rodzaje barwników spożywczych – barwniki w proszku, barwniki w żelu oraz barwniki w sprayu. O tych barwnikach będzie dalsza część tego tekstu.

Barwniki w proszku są bardzo wydajne i łatwe w użyciu. Można nimi zabarwiać np., marcepan, ciasta, lukier plastyczny czy też kremy. Natomiast barwniki w żelu umożliwiają uzyskanie bardzo intensywnej barwy, nawet w przypadku małej porcji ciasta. Można je stosować do barwienia polew, lukru i marcepanu. Ostatnim rodzajem barwników spożywczych są barwniki w sprayu. Najczęściej wykorzystywane są do barwienia i dekorowania powierzchni marcepanowych, mas plastycznych, śmietany i czekolady. Co ciekawe barwniki w sprayu idealnie sprawdzają się przy cieniowaniu tortów w stylu angielskim.

Wszystkie barwniki spożywcze są ogólnie dostępne, można je kupić praktycznie w każdej cukierni. Jeśli lubisz piec ciasta i je dekorować to barwniki spożywcze idealnie się przydadzą, aby końcowemu arcydziełu cukierniczemu nadać odpowiedniego wyglądu. Spróbuj koniecznie barwników spożywczych.