Jaką formę do pieczenia wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie formy do pieczenia warto mieć w swojej kuchni. Okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty.

Najpopularniejsze od lat i zarazem najtańsze są foremki do pieczenia metalowe. Przed włożeniem do piekarnika należy je wyłożyć papierem do pieczenia. Nie można ich jednak myć w zmywarce. Alternatywą dla nich są foremki silikonowe, od których ciasto odchodzi doskonale. Są nieco droższe, ale cały czas zyskują na popularności. Atutem jest też ich wygląd. Sprzedawane są w wielu kolorach do wyboru. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że silikon silikonowi nie równy. Dobrej jakości materiał jest twardy i sztywny.

Od lat w sklepach spotkać można również foremki do pieczenia szklane i ceramiczne. Są wykorzystywane przede wszystkim podczas przygotowywania różnego rodzaju zapiekanek, rzadziej tart. Jednak niektóre z powodzeniem sprawdzą się podczas podawania ciasta. Co ważne, można je bez obaw o zardzewienie myć w zmywarce. Czasami w sklepach znaleźć można jeszcze foremki aluminiowe i papierowe, które są jednorazowego użytku. To świetne rozwiązanie podczas wyprawy na piknik czy biwak. Są lżejsze niż tradycyjne foremki, a po wszystkim można je po prostu wyrzucić do kosza.