Początki ze sztućcami dla dzieci

Dzieciaki uwielbiają naśladować dorosłych we wszystkim i jedną z tych czynności jest posługiwanie się sztućcami. Wbrew pozorom nie jest to umiejętność, którą ”wysysamy z mlekiem matki”, ale którą dziecko musi opanować. Dlatego też warto zaopatrzyć się w sztućce dla dzieci i już kilkumiesięcznego malucha zachęcać do zamiany palców na łyżkę i widelec.

W przypadku sztućców dla dzieci bardzo ważny jest nie tylko kolor i rozmiar, ale przede wszystkim odpowiednie wyważenie. Aby dziecko nie zniechęciło się do jedzenia sztućcami, należy znaleźć takie, które będą pewnie leżały w dziecięcej rączce i pozwolą bez problemu nabierać zawartość talerza. Ważny jest także ich kolor oraz to, aby były dla dziecka atrakcyjne wizualnie.

To, co dorosłemu wydaje się być ”oczywistością”, dla dziecka jest niemałym wyzwaniem. Właśnie dlatego sztućce dla dzieci powinny zachęcać do korzystania z nich, ale równocześnie być w stu procentach bezpieczne, aby dziecko nie zraziło się do jedzenia w ten sposób. Na rynku dostępne są bardzo różne sztućce dla maluchów, w większości wykonane z tworzywa sztucznego. Można je kupić zarówno w sklepach z akcesoriami dziecięcymi, jak i w tych z akcesoriami kuchennymi. Warto jednak postawić na sprawdzonych producentów.