Jaką patelnię do naleśników wybrać?

Jeśli jesteśmy smakoszami naleśników i chcemy je przyrządzać także we własnym domu, wybierzmy do tego celu specjalną patelnię do naleśników.

JAKĄ PATELNIĘ DO NALEŚNIKÓW WYBRAĆ?

Co wyróżnia patelnie do naleśników? Przede wszystkim budowa: ich ścianki są niższe niż w przypadku patelni tradycyjnych, a ma to ułatwiać przewracanie naleśnika. Dodatkowo patelnie takie charakteryzuje nieprzywierająca powłoka, a także mała waga.

Ciekawostką jest fakt, że patelnia do naleśników świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku smażenia placków, ale na przykład omletów, racuchów, jajek sadzonych. Poradzi sobie także z podsmażaniem boczku, cebulki, itp. Jeżeli jesteśmy smakoszami naleśników, patelnia ta jest obowiązkowym elementem w naszej kuchni. Warto też zaopatrzyć się w dodatki ułatwiające nam smażenie, czyli w drewnianą łopatkę lub, coś dla gadżeciarzy, specjalne urządzenie do rozprowadzania ciasta. Jeśli posiadamy dzieci, ciekawym rozwiązaniem może być zakup patelni indukcyjnej niewielkich rozmiarów w kształcie postaci z bajek. Idealne dla niejadków.

Podczas zakupu patelni do naleśników zwróćmy uwagę na to czy posiada ona solidnie wykonaną, wygodną rączkę, a także czy ewentualnie nadaje się ona do mycia w zmywarkach.