Z szybkowaru, rosół jak bursztyn

Do gotowania w autoklawie nadają się różne potrawy. Można zaplanować tylko zupę lub włożyć do ulubionego modelu szybkowaru zestaw składników, który następnie uszlachetnimy wspaniałym oprawą, jako obiad składający się z kilku dań.

Dzisiejszą propozycją jest rosół wołowy

Rosół wołowy jest podstawą wielu kuchni. Aromatyczny bulion może być bazą do wielu pysznych potraw. Jednak jego esencjonalność sprawia, że solo, podany w mini miseczkach lub tradycyjnie będzie hitem każdego polskiego obiadu.

Jak ugotować perfekcyjny wywar?

Ekstrakt gotuje się w dwóch etapach. Najpierw umyte wcześniej mięso należy obgotować, poddając je wysokiemu ciśnieniu. Następnie otwieramy szybkowar, pamiętając o wcześniejszym zmniejszeniu ciśnienia. Do częściowo ugotowanego mięsiwa dodać należy teraz warzywa. We właściwych proporcjach, które różnią się zgodnie z upodobaniami domowników. Nie należy zapomnieć o cebuli. Oczywiście cebulę wcześniej opiekamy na ruszcie lub tradycyjnym sposobem nad otwartym płomieniem. Po zmniejszeniu zadanego ciśnienia dogotowujemy rosół z warzywami do miękkości.

Rosół gotowany w szybkowarze zwykle jest dość klarowny, a wszystkie stałe części zawiesiny znajdują się na dnie zbiornika.

Dobra rada dla perfekcjonistów!

Stuprocentową przejrzystość można osiągnąć, klarując rosół białkiem kurzym.